Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/u544320892/domains/happy-tour.mk.ua/public_html/zyro/functions.inc.php on line 207

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/u544320892/domains/happy-tour.mk.ua/public_html/zyro/functions.inc.php on line 207
Кіпр
Хеппі Happy 
 Тур Tour

пр. Миру, 2а, оф. 230, "Ювілейний", 2 поверх

​​​​​​​тел.​​​​​​​: +38 068-269-72-00

+38 073-290-81-00

+38 099-290-81-00

happy722909@gmail.com

gallery/facebook32x32
gallery/youtube32x32

HAPPY TOUR (Хеппі Тур) м. Миколаїв

gallery/ht_ukraine488x88
gallery/ht_qr_code_ua
gallery/palm3
gallery/instagram-logo
gallery/ht-600-600-ukr

Кипр

Республіка Кіпр

 

Столиця: Нікосія
  Мова: грецька, турецька
  Почесне консульство Кіпру в Україні: Київ, вул.Воровського, 24, 2-й поверх, тел .: (44) 499-64-51
  e-mail: cyprusembassyukraine@gmail.com
  сайт: www.mfa.gov.cy/mfa/embassies/embassy_kiev.nsf/index_ru/index_ru?OpenDocument

gallery/кипр happy tour


Час: від київського не відрізняється
Телефонний код: 357
Web: .cy
Національна валюта: євро (EUR)
В'їзд: віза потрібна
Їжа: вартість «типової» вечері: від 15 євро
Обслуговування: чайові: 10% від суми замовлення
   
Середземноморський Кіпр - острів скарбів для паломників, цінителів найдавніших цивілізацій, небайдужих до історії та культури туристів. І як будь острів в теплому морі, він вабить пляжників. Ідеальне проведення часу тут - поєднання розслабленого відпочинку на березі з екскурсіями. Благо розміри Кіпру дозволяють побувати в різних його куточках.
Кіпр користується попитом і як місце весільних церемоній і для проведення медового місяця. І, безумовно, це один з напрямків релігійного туризму.
На Кіпрі можна провести розслаблений відпустку, ніжачись на пляжах і смакуючи місцеві страви, а можна пройтися релігійними чи культурними маршрутами, які охоплюють безцінну спадщину давньої історії. Але найкраще золота середина - поєднати перший і другий варіант.
ПЕРЕЛІТ / ПЕРЕЇЗД
З Києва до Ларнаки можна долетіти регулярним рейсом компанії «МАУ». Час у дорозі - близько трьох годин.
ВІЗА
З 10 вересня 2012 введена система електронних віз на Кіпр. Одноразову візу терміном перебування не більше 90 днів можна отримати, використовуючи послугу про-візи, скориставшись електронною анкетою, розміщеної на сайті посольства. Заявка подається за 1 місяць до дати вильоту, але не пізніше ніж за 3 години до вильоту. Відповідь приходить за 1 годину, максимум - за 1 робочий день.
Дана форма призначена для громадян України, що в'їжджають на територію Кіпру безпосередньо з України (не з третіх країн).
У всіх інших випадках потрібно подавати відповідний пакет документів у Консульський відділ посольства.
Документи, необхідні для оформлення туристичної візи: анкета; 2 фото; закордонний паспорт, дійсний не менше шести місяців після повернення з поїздки (за наявності нового закордонного паспорта - копія старого, при наявності другого діючого закордонного паспорта - його оригінал); копія внутрішнього паспорта; копія свідоцтва про шлюб; довідка з місця роботи на фірмовому бланку з вказівкою, з якого числа і яку посаду займає турист, його середньомісячного окладу і гарантії збереження робочого місця на момент відпустки (обов'язкова наявність підписів директора і головного бухгалтера, мокрої печатки), для приватних підприємців - нотаріально завірена копія свідоцтва приватного підприємця, виписка з податкової про доходи за останні півроку або виписка з банку про стан рахунку, для пенсіонерів - копія пенсійного посвідчення, довідка про спонсорство від третьої особи або виписка з банку про стан рахунку, для учнів - довідка з місця навчання, для тимчасово непрацюючих - довідка про спонсорство від третьої особи або виписка з банку про наявність та стан рахунку; копія ідентифікаційного коду; заповнені міграційні правила; броня готелю; броня квитків в обидва кінці; страховка.
Для дітей, вписаних в паспорт одного з батьків або мають дитячий проїзний документ, необхідні: 2 фото; копія свідоцтва про народження. Якщо дитина їде з одним з батьків або без батьків, потрібно також надати копію нотаріально завіреного дозволу другого батька / батьків на виїзд дитини.
Термін оформлення візи - 5 робочих днів.
Дворазова віза відкривається в разі круїзу з Кіпру або комбінації відпочинку на Кіпрі і в іншій країні з подальшим повторним в'їздом в країну.
Особливість: Про-віза на Кіпр для громадян України безкоштовна.
МИТНИЦЯ
На Кіпр дозволено ввезення без мита: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцних алкогольних напоїв або 2 л вина міцністю до 22 градусів, 4 л неігрістих вин, 16 л пива (тільки особам, які досягли 17 років); інших товарів на суму не більше 430 євро при подорожі на літаку або по морю, товарів для особистого користування, за винятком ювелірних виробів, загальна вартість яких не перевищує 150 євро.
Заборонено ввозити наркотики, психотропні речовини, зброю, вибухові речовини, розкладні ножі, друковану, аудіо- та відеопродукцію непристойного змісту, піратські видання (CD та інше); м'ясні та молочні продукти (на всю сільськогосподарську продукцію необхідні ветеринарні сертифікати).
Не існує обмежень на ввезення чеків та інших кредитно-фінансових документів. При ввезенні в країну більше 10 тис. Євро на людину необхідна декларація.
Без спеціального дозволу заборонено ввозити і вивозити антикваріат і старовинні монети.
При проходженні паспортного контролю на кордоні митники можуть перевірити наявність валюти з розрахунку 350 євро на 7 ночей проживання на Кіпрі.
Для ввезення тварин потрібні паспорт або сертифікат, що підтверджує, що вони здорові, довідка про щеплення. Заборонено провозити на Кіпр собак таких порід: піт-бультер'єр, японський мастиф, аргентинський дог, аргентинський мастиф, бразильський мастиф.
Особливість: Щоб самостійно потрапити на Північний Кіпр, достатньо мати паспорт. Віза безкоштовно оформляється на кордоні (на окремому листку). При покупці екскурсії жодних додаткових документів не потрібно.
ПОТРІБНІ ТЕЛЕФОНИ
Посольство України на Кіпрі в Нікосії: 357 (22) 46-43-80
Пожежна охорона 199
Поліція 199
Швидка допомога 199
Служба порятунку 112
ГРОШІ
Обміняти валюту можна в банках або обмінних пунктах готелю (курс менш вигідний). При обміні банки беруть комісію незалежно від суми.
Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 12:30, а в деяких туристичних районах - і після обіду.
З кредитних карток практично повсюдно приймається Visa. American Express не обслуговується. При розрахунку картками деякі заклади беруть певний відсоток (5-7%).
Особливість: Готелі, великі магазини і ресторани приймають дорожні чеки, єврочеки. Хоча на Кіпрі охочіше беруть готівку, в деяких місцях навіть роблять знижку при такому вигляді оплати.
ТРАНСПОРТ
На Кіпрі немає залізниць. Через малі розміри острова відсутня також внутрішнє авіасполучення, тому єдиним засобом пересування є автомобільний транспорт.
Міжміські автобуси пов'язують всі головні міста Кіпру, проїзд в них досить дешевий. Також між містами їздить мікроавтобус (сервіс-таксі), який можна замовити на ресепшені готелю. Проїзд у ньому вдвічі дорожче, ніж в автобусі.
Міські автобуси ходять досить регулярно, з 6:00 до 19:00, влітку - до півночі.
Найпопулярніший вид транспорту - таксі. Вони бувають міські та сільські. Міські таксі можна замовити по телефону, в готелі або на стоянці таксі, вони оснащені лічильниками. Вартість проїзду складається з тарифу за подачу машини (3,42 євро) та плати за кілометраж (0,73 євро). Сільські таксі працюють без лічильника, оплата за посадку не стягується - тільки за кілометраж (тарифи дещо нижче міських). Додаткова плата (20%) стягується під час різдвяних, новорічних, великодніх свят, а також у нічний час (з 20:30 до 6:00). Окремо оплачується кожне місце багажу вагою більше 12 кг.
Для того щоб взяти машину напрокат, потрібно мати водійські права (українські або міжнародного зразка), стаж водіння не менше трьох років, бути не молодше 25 і не старше 70 років. Вартість оренди - від 30 євро на добу.
Для пересування по Кіпру дуже зручний мопед, особливо в гірській місцевості. Вартість оренди - від 10 євро в день.
Особливість: Рух на Кіпрі лівосторонній. На вузьких вулицях припаркувати машину досить важко.
ГОТЕЛІ
На острові можна вибрати будь проживання: від апартаментів до готелів 5 *. Як правило, у вартість номера включено сніданки: в 2 * - континентальні, в 3-5 * - шведський стіл. Чим вище категорія готелю, тим далі він знаходиться від центру міста і тим більше ймовірність, що в готелі буде власний широкий пляж. Готелі 3 * переважно розташовані на другій лінії, в центрі міста.
В апартаментах далеко не завжди є мило і шампунь. У готелях 3 * і нижче за рідкісним винятком пляжні рушники не надаються. У готелях 4-5 * є платні телеканали, про що попереджають проспекти. Днем користування тренажерними залами і тенісними кортами, як правило, безкоштовне.
У багатьох готелях існує система чеків - після надання платної послуги необхідно підписати чек.
Приватні пансіони зустрічаються рідко - зазвичай на околицях курортів і в селах.
Деякі готелі 4-5 * мають свої центри таласотерапії. Серед них Le Meridien Limassol Spa & Resort, Four Seasons Hotel, Amathus Beach Hotel, Anassa Hotel, Elysium Hotel, Coral Beach Hotel and Resort, Londa Beach Hotel Deluxe, Grand Resort, Atlantica Miramare Beach Hotel і т.д.
Особливість: Анімація зазвичай пропонується англійською та німецькою мовами, хоча в багатьох готелях працюють і російськомовні аніматори.
ЕЛЕКТРИКА
Напруга в мережі - 240 В, частота - 50 Гц. Використовуються плоскі трьохконтактні розетки із заземленням. Перехідник можна взяти на ресепшені або купити в магазині.
БЕЗПЕКА
Рівень злочинності на Кіпрі порівняно низький.
Багато місцевих жителів говорять і англійською: їм, як правило, володіє персонал готелів, ресторанів, барів, таверн, магазинів, таксисти, поліцейські. Всі покажчики, вивіски і т.п. навіть у глухих селах дублюються англійською. Останнім часом все частіше можна зустріти російськомовний персонал.
Водопровідна вода на Кіпрі придатна для пиття.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
Кіпріоти вельми гостинні і доброзичливі. Часто в магазинах продавці можуть чим-небудь почастувати клієнта або щось йому подарувати.
Місцеві жителі дуже релігійні. В церкви і храми не можна заходити в шортах і з непокритою головою. У більшості храмів забороняється знімати.
Сімейні свята тут люблять відзначати на території готелів, причому веселощі може тривати на галявинах і в ресторані готелю до ночі.
Як і в інших країнах Середземномор'я, на Кіпрі практикується сієста - з 13:00 до 16:00 острів вимирає.
КЛІМАТ
Клімат на Кіпрі субтропічний середземноморський. Тут 330 сонячних днів у році. Саме прохолодне місце на острові - західне узбережжя (Пафос), де температура повітря влітку на 3-4 ° C нижче, ніж в Ларнаці або Лімасолі. Для пляжного відпочинку найкращий час - квітень-травень і вересень-жовтень. У цей час немає сильної спеки і тепле море. Літо сухе і жарке. Навіть у найхолодніші місяці температура води в Середземному морі не опускається нижче +17 ° C. Влітку ж вода прогрівається до +26 ° C.
Середня температура повітря:
квітня +22 ° C
Травень +26 ° C
Червень +29 ° C
Липень +32 ° C
серпня +33 ° C
вересень + 30 ° C
Особливість: Якщо туристи планують екскурсії в гори, їм потрібно подбати про теплий одяг навіть влітку.
ШОПІНГ
Магазини в літній час відкриті по понеділках, вівторках, четвергах і п'ятницях з 8:00 до 20:00 (перерва з 13:00 до 16:00), по середах - до 15:00, по суботах - до 19:30. На курортах магазини працюють за продовженим графіком.
Популярні покупки на Кіпрі - вироби зі шкіри, міді, срібла (особливо філігранні), кераміка, штори, скатертини, кошики, лефкарійское мереживо. Також за цілком помірними цінами можна придбати взуття, одяг та аксесуари. В якості презенту везуть вино Kommandaria, пиво Кео, ласощі Судзукі.
При виїзді з Кіпру можна повернути ПДВ (15%), якщо товари були придбані в магазинах, що входять в систему Tax free, протягом одного дня на суму не менше 50 євро.
ЇЖА
Кіпрська кухня дуже смачна. Вона об'єднує в собі грецькі, турецькі, арабські, вірменські та англійські кулінарні традиції. У ній багато страв з м'яса, овочів і фруктів. Характерне кіпрське блюдо - «мезе»: асорті з 20-30 різних продуктів (м'ясне, рибне або овочеве). Незважаючи на острівне положення, місцевої риби на Кіпрі небагато, так як недалеко проходить прохолодне перебіг. В основному рибу і морепродукти завозять з Греції, і вони дуже дорогі.
Часто м'ясо і рибу готують на відкритому вогні. Кіпріоти рясно присмачують їжу спеціями, активно використовують соуси, які їдять з хлібом. Сир «халлумі» з кавуном представляє незвичайне поєднання смаків. На десерт подають багато східних солодощів. Дуже популярний кіпрський кави - їм закінчується будь-який обід. З алкогольних напоїв варто покуштувати вино і пиво.
Особливість: Вино Kommandaria, вперше зроблене на Кіпрі, - одне з найдавніших солодких вин.
Чайові
У готелях і ресторанах в рахунок включається 10% від суми за обслуговування, тому чайові не обов'язкові, але завжди приймаються з вдячністю. У таксі зазвичай сума округляється в більшу сторону.
ПЛЯЖІ
На східному узбережжі Кіпру знаходяться пляжі з білосніжним піском і неглибокими бірюзовими водами. На півдні берег з щільним, вкатаним хвилями сірим піском добре підходить для прогулянок і пробіжок. А захід привертає затишними бухтами.
Всі пляжі муніципальні і при цьому є одними з найчистіших в Європі, багато з них відзначені «блакитними прапорами». Дикі, міські пляжі і пляжі, що належать готелям, відрізняються за ступенем впорядкованості та доглянутості. Пляжі готелів відокремлені один від одного, але загоряти або обідати на сусідньому пляжі не забороняється.
Особливість: На кіпрських пляжах можна засмагати топлес.
ЕКСКУРСІЇ
На Кіпрі збереглося безліч історичних і релігійних пам'яток, прекрасних зразків візантійського мистецтва цієї однієї з найдавніших цивілізацій Середземномор'я. Острів нерозривно пов'язаний з ім'ям богині кохання Афродіти, тому особливо цікава поїздка в Пафос і розташовану неподалік купальню Афродіти. У Пафосі же можна побачити гробниці королів. Також пропонуються екскурсії в стародавнє місто-держава Куріум; столицю Кіпру Никосию, де в Музеї Кіпру зберігаються безцінні колекції; село Лефкара, відому майстерністю кружевниц; середньовічне місто Фамагуста; Лімасол. Варто з'їздити в гори Троодос з відвідуванням монастиря Киккос, виноробної села Омодос, каледонского водоспадів, монастиря Махерас, покинутого села Фікарду. Можна відправитися в круїз Ларнака - Протарас.
Особливість: З Кіпру можна відправитися в круїз (2-3 дні) на теплоході в Єгипет, Ізраїль, Ліван, Сирію і на острів Родос (Греція).
РОЗВАГИ
Серед водних розваг - велосипеди і лижі, «банани», вітрильний спорт, теніс, віндсерфінг, риболовля на восьминога і тунця. На всіх курортах Кіпру діють центри підводного плавання, що пропонують навчання.
Можна взяти напрокат велосипед, пограти в гольф, відправитися на джип-сафарі в гори Троодос або на півострів Акамас, на морське сафарі на човні з прозорим дном, в Національний парк «Мис Греко», в круїз на яхті.
Крім того, туристи можуть покататися на верблюдах і віслюках, відвідати дельфінарій, аквапарки в Лімасолі, Айя-напе і Пафосі, співаючі фонтани в Протарасе, Пташиний парк, подивитися фольклорні програми «Кіпрська ніч» і «Грецька ніч».
Увечері гостей чекають численні таверни, ресторани, дискотеки.
Кіпріоти люблять свята. Дуже важливими для них є Великдень, Трійця. У цей час проходить безліч різних релігійних церемоній. У травні в Пафосі проводиться свято квітів Anthestiria. На Трійцю в прибережних містах відзначають свято Kataklysmos з парадом судів, феєрверком, танцями і народною музикою. В історичних театрах Куріона і Пафосу можна подивитися античні грецькі трагедії і комедії. Липень в Ларнаці і Лімасолі проходить під знаком фестивалю культури. Свято Афродіти організовується в Пафосі у вересні.
Особливість: Кіпр користується попитом і як місце весільних церемоній і проведення медового місяця. Свідоцтво про шлюб визнається в Україні.