Хеппі Happy 
 Тур Tour

пр. Миру, 2а, оф. 230, "Ювілейний", 2 поверх

​​​​​​​тел.​​​​​​​: +38 068-269-72-00

+38 073-290-81-00

+38 099-290-81-00

happy722909@gmail.com

gallery/facebook32x32
gallery/youtube32x32

HAPPY TOUR (Хеппі Тур) м. Миколаїв

gallery/ht_ukraine488x88
gallery/ht_qr_code_ua
gallery/palm3
gallery/instagram-logo
gallery/ht-600-600-ukr

Туреччина, корисна інформація для туристів


Час: від київського не відрізняється
Телефонний код: +90
Web: .tr
Національна валюта: турецька ліра (TRY)
Курс: $ 1 ~
5.25-5.46​​​​​​​ TRY, 1 євро ~ 5.95-6.21​​​​​​​ TRY (Листопад 2018)
В'їзд: віза потрібна тільки для довгострокових візитів
Їжа: вартість «типової» вечері: $ 6-20
Обслуговування: чайові: 10% від суми замовлення


Відпочинок у Туреччині туристи незмінно асоціюють з повним комфортом і релаксом: майже завжди сприятлива погода сприяє приємному перебуванню на пляжі, рясно, смачно і вчасно годують, хочеться урізноманітнити байдикування - до послуг відпочиваючих різні атракціони, екскурсії, хороший шопінг. Але, як показав попередній літній сезон, турецький напрямок помітно подорожчало.


ПЕРЕЛІТ / ПЕРЕЇЗД
Регулярні рейси в Стамбул є у «Аеросвіту» з відправленням з Києва та Дніпра, Одеси... Також у цієї компанії є переліт Київ - Анкара. Turkish Airlines пропонує рейси в Стамбул з Дніпра, Києва, Львова, Одеси. Pegasus Airlines літає з Харкова до Стамбула. На популярні турецькі курорти організовуються чартерні рейси з великих міст України. В Анталью регулярний рейс з Києва є у «Wizz Air Україна».


ВІЗА
У грудні 2011 р Україна і Туреччина підписали угоду про безвізовий режим, який почав діяти з травня 2012 року. Угода запроваджує безвізовий порядок в'їзду, виїзду транзиту і перебування громадян однієї з країн на території іншої країни на підставі дійсних проїзних документів. Головна умова - термін їх безперервного перебування не повинен перевищувати 30 днів від дати в'їзду. При цьому сумарний термін перебування на території іншої держави не повинен перевищувати 90 днів на кожний період з 180 днів.
До цього періоду віза до Туреччини видається в будь-якому митному пункті при в'їзді в країну. Для її отримання українцям необхідно мати закордонний паспорт, дійсний 6 місяців на момент перетину кордону.

Також з 1 червня 2017 року громадяни України мають можливість літати до Туреччини по ID-картками (внутрішніми паспортами у вигляді пластикової карти).
Дані дітей мають бути вписані в паспорт батьків. Також в паспорт батька обов'язково повинна бути вклеєна фотографія дитини (починаючи з 5 років). Дітям старше 16 років необхідно мати свій проїзний документ.
На дитину будь-якого віку, що їде разом з батьками, віза отримується окремо, незалежно від того, свій у нього паспорт або ж він вписаний в паспорт батьків.
Вартість візи становить $ 30 або 20 євро. Термін дії візи - 180 днів на період перебування до 90 днів. Дана віза передбачає можливість багаторазового в'їзду до Туреччини.
Особливість: Безвізовий режим поширюється тільки на короткострокові візи.


МИТНИЦЯ
Дозволено безмитне ввезення сигарет - до 600 шт .; міцних спиртних напоїв - 2 л, міцністю до 22 градусів - 3 л (для осіб, яким виповнилося 18 років); кава - до 1 кг; шоколаду - до 2 кг; духів - до 1 л; подарунків - на суму не більше 300 євро; ноутбука, радіоприймача, плеєра, відеокамери, фотоапарата, 10 CD.
Не можна перевозити наркотики, нарковмісні ліки, зброю (виняток для членів спортивно-мисливських клубів - 1 гладкоствольна рушниця і 100 патронів до нього).
Ввезення будь-якої валюти, у тому числі турецької, вільний. З країни можна вивезти більше $ 5 тис., Якщо вони були задекларовані при в'їзді. Підтвердження про обмін, на підставі якого можна обміняти невикористані ліри, видається тільки в банках.
Килими з Туреччини можна вивозити тільки після пред'явлення товарного чека з вказівкою дати виготовлення, антикварні вироби (створені до 1945 р) вивозити забороняється. Для провезення домашніх тварин потрібна офіційно засвідчена в турецькому консульстві ветеринарна довідка.
Цінні особисті речі можна вивезти з країни, тільки якщо вони були задекларовані при в'їзді або якщо є документи, що підтверджують легальність їх придбання в Туреччині.


ПОТРІБНІ ТЕЛЕФОНИ
Посольство України в Туреччині в Анкарі: 90 (312) 441-54-99, 440-52-89
Пожежна служба 110
Поліція .155
Швидка допомога 112
Довідкова 118


ГРОШІ
Кращий курс обміну валюти - на пошті. Приватні обмінні пункти нерідко пропонують більш привабливий курс, ніж банки і готелі. Деякі пункти обміну можуть брати комісію, про що повинно бути відповідне оголошення. Міняти гроші на чорному ринку досить ризиковано. У вихідні дні валюту краще не міняти, найбільш вигідний курс у вівторок і середу.
Американські долари і євро в ходу майже скрізь, але дрібну здачу при цьому не дають.
Банки відкриті по буднях з 8:30 до 17:30, перерва - з 12:00 до 13:30. На курортах вони працюють без вихідних. Багато пунктів обміну відкриті до півночі, а в суботу - до 12:00.
Можна розраховуватися кредитними картами основних платіжних систем. Дорожні чеки приймаються в Туреччині не скрізь, причому краще вибирати American Express або Thomas Cook.
Особливість: Старі банкноти нової турецької ліри і монети виведені з обігу. Їх можна обміняти на нові купюри тільки в Центральному банку Туреччини.


ТРАНСПОРТ
Майже у всіх великих містах є аеропорти, між якими організовані внутрішні рейси.
Залізниця зв'язує багато міст Туреччини, але поїздка на поїзді займає, як правило, значно більше часу, ніж на автобусі. Між Анкарою, Стамбулом і Ізмір ходять швидкісні поїзди, квитки на них потрібно купувати за кілька днів. Високошвидкісний поїзд з'єднує Анкару і Стамбул.
Автобус - найпопулярніший засіб повідомлення в межах Туреччини. Правда, вони часто переповнені.
По країні зручно пересуватися на маршрутних таксі «долмуш». Зупинити їх можна помахом руки. Вартість проїзду - $ 0,5-3.
Таксі можна взяти на стоянці або викликати з ресепшена готелю. Оплата здійснюється за лічильником або за домовленістю і зазвичай становить $ 1 / км. З півночі до 6:00 діє подвійний тариф. Для поїздок на далекі відстані встановлені фіксовані тарифи.
У Стамбулі є також цілодобове морське таксі, яке курсує між 27 пунктами на Босфорі. За виклик таксі вдень треба викласти 15 лір плюс 10 лір за кожну морську милю. Вночі тарифи піднімаються до 20 і 15 лір відповідно.
Щоб взяти машину напрокат, необхідні водійські права, закордонний паспорт і кредитна карта. Орендувати автомобіль може особа не молодше 21 року зі стажем водіння не менше року. Вартість прокату - від $ 30 на добу. Якщо найняти таксі на весь день, це буде коштувати приблизно стільки ж, скільки і прокат автомобіля.
Особливість: Місцеві водії часто ігнорують правила, тому на дорозі потрібно дотримуватися обережності.


ГОТЕЛІ
Вибір готелів вкрай різноманітний - від 5 * до економних 2 *. Турецька особливість - практично всі готелі працюють за системою All inclusive. При цьому турки модифікують і розширюють перелік послуг, додаючи до All inclusive різні приставки. All inclusive + увазі ще деякі послуги на розсуд адміністрації готелю. Позначення Ultra, Superior, Maxi, Deluxe, High Class, Mega вказують на більш широкий асортимент: крім додаткових послуг туристам покладаються також імпортні спиртні напої.
На заході Туреччини і на південному узбережжі багато недорогих зручних готелів і готелів, на сході їх менше. Мотелі зустрічаються на багатьох автомагістралях, дешеві готелі є в невеликих містах. Вартість проживання при однаковому класі різна в залежності від місцевості.
Розрахунковий час - 12:00. Якщо у туристів виліт призначено на вечір або затримується, то речі можна залишити в камері зберігання і залишатися на території готелю, але не в номері.
Форма оплати у всіх готелях різна: в одних - магнітна карта, в інших - чеки. Щоб уникнути непорозумінь ці квитанції краще всього зберігати до кінця перебування в готелі. Деякі послуги оплачуються готівкою.


Особливість: Близько 100 турецьких готелів ввели заборону на поселення, як окремих чоловіків, так і чоловічих компаній з кількох людей. Для такого рішення у менеджменту турецьких готелів є кілька причин.
Одна з них полягає в черезчур шумному і активному відпочинку чоловічу компаній, які хочуть від душі насолодитися сервісом готелів Туреччини та системою "All inclusive".
Також власники готелів Туреччини не хочуть залучати чоловіків нетрадиційної орієнтації. Ставлення до них у турецькій культурі не є прихильним, оскільки мусульманські традиції дуже сильні в турецькому суспільстві.
Багато готелів орієнтовані на сімейний відпочинок, тому керуючі готелів не хочуть сприяти непристойному поведінки чоловіків, які приїхали без супутниць, і бажають дати можливість іншим відпочивальникам спокійно спати по ночах.

 

ЕЛЕКТРИКА
Напруга майже скрізь 220 В, тільки у віддалених районах Туреччини - 110 В (нерідко падає), частота - 50 Гц. Використовуються європейські розетки.


БЕЗПЕКА
Туреччина - одна з найспокійніших країн для відпочинку. За безпекою стежить жандармерія і поліція. Жандарми уповноважені перевіряти документи у туристів на вулиці і проводити огляд. Тому при собі завжди треба мати туристичний ваучер або візитну картку готелю.
Великі суми грошей, документи та коштовності краще залишати в сейфі готелю.
Водопровідна вода придатна для пиття, але краще купувати бутильовану.
Перед поїздкою туристам краще зробити щеплення проти гепатиту А і В.


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
Не слід виявляти нетерпіння при спілкуванні з місцевими жителями. Кілька слів по-турецьки часто відкривають перед іноземцем будь-які двері. Не можна негативно висловлюватися про Ататюрке - турки свято шанують пам'ять про першого президента країни.
Біля входу в мечеть і в будинок турка належить роззувати. Жінок в мечеті пускають тільки із закритими ліктями і колінами, а також з покритою головою. У деяких мечетях (наприклад, в мечеті Сулейманіє в Стамбулі) є окремий вхід для туристів. Сідати на килими в храмі немусульман заборонено.
Перш ніж фотографувати людей в провінційних містах і сільській місцевості, слід запитати дозволу.
У Туреччині заборонено курити (в тому числі і кальян) в громадських місцях, зокрема, в ресторанах, кафе і барах, на балконах. Дозволено курити тільки в закладах громадського харчування під відкритим небом, не обладнаних парасольками і тентами. На відкритих стадіонах передбачені зони для куріння.
В області Мугла, до якої належать популярні курорти Бодрум, Мармарис і Фетхіє, діє заборона на гучну музику і шум після півночі.
Особливість: Вважається непристойним вживати спиртні напої на вулиці, поза готелем.


КЛІМАТ
Туреччина омивається чотирма морями: Чорним, Мармуровим, Середземним і Егейським. Особливості рельєфу зумовили різноманітність кліматичних зон в Туреччині. На заході і півдні панує середземноморський клімат, літні місяці жаркі і сухі. Тому Анталью і прилеглий район називають ще Турецької рів'єра. На центральних рівнинах - континентальний клімат, також зі спекотним і сухим літом. У східних районах переважає різко континентальний клімат. На Чорноморському узбережжі через гірського рельєфу випадає багато опадів. Важке літо - дуже спекотне і вологе - на Середземноморському узбережжі між Мерсина і Антальєю.
Найбільш привабливі для відпочинку Егейське і Середземноморське узбережжя. Вода в Середземному морі в літні місяці прогрівається до + 28-30 ° С, в Егейському - до + 23-25 ​​° С.
Найбільш комфортний час для відпочинку в Туреччині - з квітня по червень або у вересні-жовтні. Якщо ж вибиратися в розпал літа, то краще на Мармурове або Чорне море.
Середня температура повітря:
Середземноморське узбережжя
квітня +25 ° C
Травень +28 ° C
Червень +30 ° C
Липень +35 ° C
серпня +40 ° C
Вересень +30 ° C
Егейське узбережжя
квітня +21 ° C
Травень +26 ° C
Червень +30 ° C
Липень +33 ° C
серпня +36 ° C
Вересень +30 ° C


ШОПІНГ
Багато турецьких магазини працюють з 9:30 до 19:00. Перерва - з 13:00 до 14:00. Вихідний день - неділя. Але на курортах магазини відкриті до пізнього вечора 7 днів на тиждень.
Дешеві вироби зі шкіри, бавовни, прикраси із золота, килими, вироби з оніксу і міді, електроніка зробили Туреччину однією з найпривабливіших країн для покупок.
При виїзді з країни можна повернути ПДВ, якщо товари були куплені в один день в одному магазині, що підтримує систему Tax free, на суму 108 або 118 лір.
Особливість: Нефіксовані ціни на товари дозволяють туристам торгуватися за кожну ліру на ринках, в крамницях. Тут це цілий ритуал.


ЇЖА
Типові турецькі блюда - донер і кебаб, долма, берек. Величезна різноманітність овочевих страв. Особливе місце займають солодощі - баклава, лукум, каштани в сиропі, ханимгебеі. Національні напої - айран, чай, кава і раки (виноградна горілка з анісом).
Хоча Туреччина - ісламська країна, в ресторанах до обіду подають алкогольні напої, але в трактирах - ні.
Чайові
Офіціантам прийнято залишати близько 10% від вартості замовлення. Носіям, покоївкам дають в межах $ 1. Таксистам - суму, кратну 5 лірам.


ПЛЯЖІ
На турецькому узбережжі можна знайти пляжі чи не всіх видів: піски Белека і Сіде, кам'янисті бухти Кемера і Анталії. Егейське узбережжя переважно усіяне галькою. Понад 200 пляжів Туреччини удостоєні «блакитного прапора».
Більшість готелів 4-5 * мають власні пляжі і піклуються про дотримання чистоти і порядку. Хоча й у деяких готелів 3 * і навіть 2 * є свої пляжі з безкоштовними лежаками і парасольками.
На міських пляжах за використання лежака і парасольки доведеться заплатити $ 0,5-2.
Особливість: На побрежье Туреччині не прийнято загоряти топлес, а вже нудистські пляжі і поготів заборонені.


ЕКСКУРСІЇ
Екскурсії в Стамбул, Анталью, Аланью, Демре - Міра - Кекова, Каппадокію, Памуккале, Сіде, Ефес. Оглядова екскурсія по узбережжю. Крім того, подорож на острів Клеопатри в Егейському морі, на яхті по річці Манавгат.


РОЗВАГИ
Джип-сафарі, мотосафарі, рафтинг, пейнтбол, аквапарки, дельфінарій. При більшості готелів і готелів є тенісні корти і гольф-поля.
Одна з улюблених розваг - відвідування турецької лазні (хаммама). Популярне у туристів і вистава «Турецька ніч».
Особливість: Кращі курорти з активним нічним життям - Анталья, Аланья і Сіде.

 

Турецька Республіка

 Столиця: Анкара

Мова: турецька
Посольство Туреччини в Україні: Київ, вул. Арсенальна, 18
тел .: (044) 281-07-50
e-mail: kievbe@binet.ua
сайт: www.turkembkiev.com