Хеппі Happy 
 Тур Tour

пр. Миру, 2а, оф. 230, "Ювілейний", 2 поверх

​​​​​​​тел.​​​​​​​: +38 068-269-72-00

+38 073-290-81-00

+38 099-290-81-00

happy722909@gmail.com

gallery/facebook32x32
gallery/youtube32x32

HAPPY TOUR (Хеппі Тур) м. Миколаїв

gallery/ht_ukraine488x88
gallery/ht_qr_code_ua
gallery/palm3
gallery/instagram-logo
gallery/ht-600-600-ukr

Шрі-Ланка, корисна інформація для туристів

Час: до київського плюс 3 години - взимку, плюс 4 години - влітку [Непал]
Телеонний код: 94
Web: .lk
Національна валюта: ланкійська рупія (LKR)
Курс: $ 1 ~ 123 LKR, 1 євро ~ 162 LKR
В'їзд: віза не потрібна
Їжа: вартість «типової» вечері: $ 5-15
Обслуговування: чайові: не обов'язкові
Шрі-Ланка - країна первозданної природи, могутнього океану, чудових архітектурних пам'ятників - відчуває зараз справжній туристичний бум. Активно будуються готелі і курорти міжнародних мереж, місцева влада покращують інфраструктуру і урізноманітнюють туристичні пропозиції. А поки витребеньок цивілізації тут чекати не варто.


ПЕРЕЛІТ / ПЕРЕЇЗД
Прямий переліт за маршрутом Київ - Коломбо виконує «Аеросвіт». Час в повітрі - 9:00. При виїзді з країни оплачується збір аеропорту (крім дітей до двох років) - 1500 рупій (у місцевій валюті). На регулярних авіарейсах всі збори включені у вартість квитка.
Віза
З 1 січня 2012 року громадяни України та країн СНД, які мають намір відвідати Шрі-Ланку c короткостроковим візитом, повинні отримати Електронне туристичне дозвіл - (Electronic Travel Authorization - ЕТА). Оформляється дозвіл онлайн на сайті www.eta.gov.lk.
Якщо заява успішно відправлено, підтвердження його отримання буде направлено заявнику або третій особі, вказаною в заяві. У випадку, якщо буде відмовлено у видачі ЕТА, система направить заявнику відмовний повідомлення, і йому необхідно буде звернутися за допомогою в найближчу закордонну місію Шрі-Ланки. Якщо ж ЕТА надано, заявник буде письмово повідомлений про це. Рекомендується мати при собі копію повідомлення про видачу ЕТА.
Особа, яка отримала ЕТА, має право в'їзду в Шрі-Ланку протягом трьох місяців з дати видачі ЕТА.
Необхідні документи для в'їзду: закордонний паспорт з терміном дії не менше 6 місяців з моменту закінчення поїздки, зворотний квиток з вказаною датою вильоту, підтвердження броні готелю або грошові кошти на час знаходження в країні з розрахунку $ 15 на людину в день, в'їзна імміграційна картка, заповнена англійською мовою.
На вписаних в паспорт дітей старше 5 років повинна бути вклеєна фотографія. Якщо дитина до 18 років подорожує з одним з батьків або у супроводі третіх осіб, необхідно нотаріально завірений дозвіл на виїзд від другого або від обох батьків відповідно.
ЕТА спочатку має термін дії до 30 днів з дати приїзду і може бути продовжено до шести в Департаменті імміграції та еміграції Шрі-Ланки.
Вартість електронного дозволу складе $ 20, для дітей до 12 років віза безкоштовна. Візовий збір не стягується з туристів, які перебуватимуть в країні менше 48 годин.


Особливість: Оформити дозвіл можна і біля стійки ЕТА в аеропорту, за це буде стягуватися додатковий збір.


МИТНИЦЯ
У країну дозволено безмитне ввезення особам старше 18 років: 1,5 л міцних спиртних напоїв, 2 пляшок вина, 250 мл духів, сувенірів та інших товарів для особистого користування на загальну суму до $ 250. Дорогі речі потрібно декларувати.
Заборонено ввезення наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, антикваріату, рослин, плодів, м'яса птиці, медпрепаратів (крім призначених для особистого використання - за наявності рецепта), матеріалів порнографічного або пропагандистського характеру, друкованої або відеопродукції атеїстичної спрямованості.
Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений (обов'язкове декларація сум понад $ 10 тис.). Індійська і пакистанська валюта до ввезення заборонені.
Без мита зі Шрі-Ланки можна вивезти коштовності і оброблені дорогоцінні камені, 10 кг чаю. Спеціальний дозвіл на вивіз необхідно для предметів, що представляють історичну або культурну цінність, антикварних масок, манускриптів, книг, виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, тварин, рослин, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Експорт коралів, раковин та інших охоронюваних морських продуктів суворо заборонений.
Туристи проходять за спеціальним коридором на митниці, де їх ніхто ніколи не перевіряє. Цей коридор окремий від «зеленого» і «червоного».
Особливість: Ввезення в Шрі-Ланку будь-якої кількості тютюнових виробів обкладається митом. Її величина залежить від розміру виробів: за ввезення сигарет довжиною 72-84 мм стягується 6,7 рупії за штуку, довше 84 мм - 7 рупій, за 1 кг тютюну або сигар - 1300 рупій.


ПОТРІБНІ ТЕЛЕФОНИ
Посольство України в Індії і Шрі-Ланці (за сумісництвом) в Делі: 91 (11) 261-460-41
Пожежна служба 122
Поліція 133
Туристична поліція 119
Швидка допомога 144
Довідкова 11-811


ГРОШІ
Обміняти гроші можна в банках, аеропортах і великих міжнародних готелях. Найвигідніший курс обміну в Шрі-Ланці в аеропорту. Не рекомендується робити це на ринках або в крамницях, щоб не стати жертвою шахраїв. При обміні валюти в аеропорту видається чек, за яким при вильоті в аеропорту Коломбо можна провести зворотний обмін рупій за офіційним курсом покупки.
Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 13: 00-15: 00.
Великі готелі і магазини приймають до оплати міжнародні кредитні карти провідних платіжних систем. У великих містах є банкомати.
Великі банки і готелі приймають дорожні чеки, і часто курс їх обміну навіть вигідніше, ніж готівкової валюти.
Розплачуватися можна також доларами, але при цьому ціну округлюють у велику сторону, а здачу дають в рупіях.


Особливість: За межами курортних зон безготівковий розрахунок практично неможливий.


ТРАНСПОРТ
Внутрішнє авіасполучення в Шрі-Ланці практично не розвинене. Маршрути, за якими регулярно літають літаки: Коломбо - Джафна, Коломбо - Трінкомалі, Коломбо - Сігірія. Є також авіатаксі - вертольоти на 4-20 місць, що виконують рейси з будь-якого аеродрому Шрі-Ланки.
У країні густа мережа залізниць, поїздом можна дістатися в найдальшу частину острова. Подорожі залізницею дешеві, але часом це справжня пригода для туристів. Вагони часто переповнені, кондиціонери є тільки у фірмових поїздах, склади зазвичай супроводжуються армійської охороною. Та й швидкість їх нижче, ніж у автобусів. Експрес ходить між Коломбо і Канді.
Міжміські автобуси дуже дешеві - за $ 3-5 можна проїхати з кінця в кінець країни. Правда, державні автобуси (зазвичай червоного кольору) в жахливому технічному стані, переповнені і рухаються дуже повільно. Краще користуватися приватними автобусами (як правило, білими) - вони дорожче і комфортніше, і мікроавтобусами, що належать готелям.
У містах також поширені моторикши (тук-тук). Про вартість поїздки на них слід домовлятися заздалегідь.
Зручний спосіб пересування для туристів - таксі. У Коломбо і передмістях таксі з лічильниками, їх можна викликати по телефону. Посадка і перший кілометр коштують близько 28-30 рупій плюс 24-26 рупій / км. У водіїв часто немає здачі, тому добре мати при собі дрібні купюри.
Оренда автомобіля можлива особами не молодше 21 року при наявності водійських прав міжнародного зразка. Вартість прокату - від $ 30 в день.
Дороги в країні вузькі, переповнені пішоходами, велосипедистами і тук-туками. Відстань у 100 км можна подолати за 5 годин.


Особливість: Краще орендувати машину з водієм, так як в Шрі-Ланці лівосторонній рух.


ГОТЕЛІ
У країні немає офіційної класифікації готелів. Їх зірки вказані умовно, виходячи з досвіду роботи з провідними туроператорами Шрі-Ланки. Готельна база невелика і в основному належить англійським компаніям. Незначна частина готелів представлена ​​світовими брендами (Amanresorts, Hilton, Holiday Inn, Taj). Готелів 4-5 * небагато, і їх потрібно бронювати заздалегідь. «Трійки» слід ретельно підбирати, хоча більшість з них цілком пристойні.
Багато готелів виконані в колоніальному стилі, території невеликі, але зелені. Частина з них побудовані в стилі «тропічний модернізм», який передбачає стирання кордонів між внутрішнім і зовнішнім простором. Також існують цікаві готелю з екологічною концепцією: розташовані на деревах, на палях серед рисових полів і каналів, глиняні хатини, але при цьому з начинкою за останнім словом техніки. Є кілька спеціалізованих готелів для відновлення здоров'я за системою Аюрведи.
Курортні готелі розташовані головним чином на південно-західному узбережжі серед тропічної рослинності. Майже всі пляжні готелі знаходяться на першій лінії від моря. Готелі розміщуються і по ходу екскурсійних маршрутів, а також на високогір'ї.
Шрі-Ланка - популярне місце для проведення екзотичної весільної церемонії. Вона недорога, а шлюб визнається в Україні після проходження процедури легалізації документів. Можна вибирати між офіційної чи неофіційної церемонією.


Особливість: В основному пропонується напівпансіон, в ряді готелів вищої категорії - сніданок, у деяких готелях допускається розміщення по системі All inclusive. Частина готелів пропонує меню російською мовою.


ЕЛЕКТРИКА
Напруга - 230-240 В, частота - 50 Гц, трехштирькових вилки. У готелі на ресепшені можна безкоштовно попросити адаптер.


БЕЗПЕКА
При поїздці в Шрі-Ланку щеплень не вимагається. Але все ж слід остерігатися укусів комарів і інших комах, репеленти повинні обов'язково бути в аптечці туриста (як і сонцезахисний крем з високим ступенем захисту і крем від опіків). Фумігатори є в більшості готелів. Якщо передбачається поїздка в джунглі з ночівлею, слід за тиждень до подорожі прийняти антималярійні таблетки.
Певну загрозу представляють дикі оси в період розмноження, особливо при відвідуванні історичних пам'яток, розташованих в лісі (Сігірія, Алувіхара, Міхінтале та інші).
Не можна вживати сиру воду, лід, продаваний на вулиці - тільки воду в пляшках з фабричною пробкою. Також необхідно ретельно мити руки з милом, овочі та фрукти (а краще - обдавати окропом), не купувати нарізаних очищених фруктів. Бажано не вживати салати зі свіжих овочів за межами готелю, щодо безбоязно можна їсти тільки овочі в шкірці або пройшли термообробку. Їжа в готелях абсолютно безпечна, разом з тим пікантні і екзотичні страви варто вводити в своє меню поступово.
Рясне пиття води або кокосового соку допоможе пережити спеку.
Листя бетеля, жування яких відноситься до южноазиатской традиції, мають збудливим дією і не викликають звикання. При цьому порожнину рота, язик, ясна і рясно виділяється слина забарвлюється в червоний колір, зуби чорніють.
Практично все населення Шрі-Ланки говорить англійською. Покажчики на вулицях часто також зроблені англійською мовою.
У популярних туристичних місцях знаходяться контрольні пункти туристичної поліції.


Особливість: За ввезення і розповсюдження наркотиків загрожує смертна кара, хоча місцеве населення часто-густо вживає і продає легкі наркотики.


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
Не рекомендується залишати без нагляду особисті речі та багаж, навіть на кілька хвилин - це може насторожити служби безпеки. Для зберігання документів і цінностей слід користуватися сейфом.
Якщо планується відвідання храмів, то буде потрібно закритий одяг, а шорти, короткі спідниці, відкриті майки і блузи краще залишити для пляжу. При вході в храм знімають головний убір і взуття (для таких випадків підійдуть одноразові шкарпетки).
Заборонено знімати електростанції, портові споруди, аеропорти, військові частини, залізничні вокзали. Щоб фотографувати храми, потрібно отримати дозвіл.
Не можна повертатися спиною до статуй Будди або позувати на їхньому тлі, демонструвати співрозмовнику ступні, вказувати на що-небудь вказівним пальцем, брати предмети лівою рукою.
У дні повного місяця (Poya Day) не можна розпивати спиртні напої в громадських місцях, у тому числі в ресторанах і барах готелів, включаючи ті, що працюють за системою All inclusive. Вживання алкоголю можливо тільки в номері готелю.
Розмова на підвищених тонах не вписується в місцеві норми поведінки. Також не варто шуміти ввечері, після заходу сонця.
Не варто відкрито виявляти почуття між чоловіком і жінкою.
Заборонено полювання на тварин, у тому числі морських мешканців, а також збір коралів. Деякі тварини є священними для представників окремих конфесій (наприклад, корова - для індуїстів).


КЛІМАТ
Клімат Шрі-Ланки мусонний, на півночі і сході - субекваторіальний, на півдні та заході - екваторіальний. Вологість повітря висока, особливо в містах, - практично завжди більше 75%. На узбережжі постійний морський бриз пом'якшує ситуацію. Двічі на рік мусони приносять сильні дощі і викликають шторм в океані. Опади випадають в основному вночі.
Шрі-Ланка - цілорічне напрямок. Але осінь і весна - це міжмусонний періоди, в цей час можливі короткочасні зливи. На південному і західному узбережжях Шрі-Ланки сухий сезон - з жовтня по квітень, на північно-східному - з березня по листопад. У цей час кращі умови для купання і заняття водними видами спорту: Індійський океан спокійний, без великих хвиль. Температура морської води цілий рік - близько +26 ° С.
Середня температура повітря:
квітня +28 ° C
Травень +28 ° C
Червень +27 ° C
Липень +27 ° C
серпня +27 ° C
Вересень +27 ° C
Жовтень +28 ° C
Листопад +27 ° C
грудня +24 ° C
Січень +24 ° C
лютого +24 ° C
березня +24 ° C


Особливість: Острів Шрі-Ланка не має зовнішнього рифу і відкритий усім вітрам, тому на південно-західному узбережжі океан «волнит» цілий рік, однак пологий спуск у воду і піщане дно дозволяють купатися незалежно від сезону.


ШОПІНГ
Зазвичай магазини в будні дні працюють з 10:00 до 18:00, по суботах - з 9:30 до 13:00.
Шрі-Ланка відома в усьому світі своїми дорогоцінними каменями: сапфірами, рубінами, топазами, аметистами, турмалінами та іншими. Купувати ювелірні вироби рекомендується в спеціалізованих магазинах або на фабриках, вимагаючи сертифікат відповідності та чек. В іншому випадку великий ризик нарватися на підробку. Маючи сертифікат, камінь через кілька років можна обміняти на фабриці, де він був куплений.
Також гарними подарунками будуть цейлонський чай, спеції, ароматичні масла, фарфор, вироби народних промислів, особливо ритуальні маски, батік, вироби з кераміки і шкіри. В містах можна недорого купити якісний текстиль.
Нерідко гіди, водії тук-туків та інші місцеві порадники привозять туристів в магазини із завищеними цінами. Тому з приводу «рибних» місць для шопінгу краще проконсультуватися у представників турагентства або працівників готелю.
На ринках і в приватних магазинах слід торгуватися.


Особливість: Якість дорогоцінних каменів тут чудове, а ціни на них невисокі.


ЇЖА
Кухня Шрі-Ланки багато в чому нагадує південноіндійських. В основі харчування - рис і каррі. Причому під каррі маються на увазі страви з риби, м'яса, морепродуктів, птиці, овочів, бобових і фруктів, приправлені власне порошком карі в суміші з іншими спеціями. Кухня досить гостра, тому варто поцікавитися щодо складу страви, перш ніж його замовити. У готелях страви зазвичай маркують: червоний перчик вкаже на гостре страву, перекреслений перчик - на негостре. На шведському столі, як правило, гострі страви каррі ставлять окремо в глиняних горщиках.
Багато страви містять кокос в різному вигляді: стружка, сік, масло. Характерним компонентом ланкійської кухні є умбалакада - подрібнена в порошок суха рибка. Поширені блюда з рисового борошна: локшина «стринг хопперс», млинці «аппа», суміш з рисового борошна, тертого кокоса і води «піту», прісні коржі «роти». Розкішний вибір дарів моря: риби, креветок, лангустів, крабів, кальмарів. Особлива увага приділяється соусів. Традиційний десерт - сир з молока буйволиць з пальмовим медом. Неймовірно різноманітний вибір тропічних фруктів: авокадо, манго, лічі, мангостін, рамбутан, лонган, папайя, апельсини, кокоси, дуріан, джекфрут, ананас.
Популярні алкогольні напої - «арак» (кокосова самогонка), пиво, ром місцевого виробництва. Спиртне можна купити в супермаркетах будь-яких великих міст або у маленьких магазинчиках вздовж основних доріг.


Особливість: Гостру їжу краще не запивати водою, а заїдати хлібом, рисом або прісними коржами.


ЧАЙОВІ
Чайові не обов'язкові, часто оплата послуг (до 10%) вже включена в рахунок. Однак водії, портьє в готелі і носильники очікують невеликого (30-50 рупій) винагороди. Гідові залишають до $ 20 з групи за кожен екскурсійний день. Офіціантові дають трохи чайових і тільки за хороше обслуговування.


ПЛЯЖІ
Узбережжя Шрі-Ланки - це більше 1000 км пляжів з м'яким піском, кокосовими пальмами, кораловими рифами. Кращі курорти розташовані на південь від Коломбо, і чим далі, тим чистіше пляжі і решта території.
При купанні в океані слід бути гранично обережним: придонні течії досить небезпечні, можна порізатися уламками коралів. Увечері через велику кількість москітів не варто прогулюватися босоніж по пляжу.


Особливість: Засмагати топлес у Шрі-Ланці не прийнято.


ЛІКУВАННЯ
Шрі-Ланка має давні традиції аюрведического лікування. Центри Аюрведи відкриті майже при кожному готелі. Місцева фішка - втирання масел (оіл-масаж). Вартість послуг центрів Аюрведи дуже доступна, дешевше, ніж в Індії.
Потрібно мати на увазі, що курс аюрведического лікування припускає спеціальний режим, дієтичне харчування, процедури протягом двох-трьох тижнів. Не варто поєднувати його з традиційним відпочинком, а присвятити йому поїздку цілком (якщо стоїть мета оздоровлення).
Аюрведичні процедури у вологу погоду вважаються більш ефективними.

 

Особливість: Консультації лікаря проходять англійською мовою.


ЕКСКУРСІЇ
Екскурсії в Коломбо, Алувіхару, Поллоннаруву, Трінкомалі, в «маленьку Англію Цейлону» Нувара Елія, в історичні міста Галле, Матара, Катарагама, Хамбантота, Курунегала, Япахува, Пандуваснувара, Анурадхапура. Організовуються паломницькі сходження на священну гору Пік Адама.
Також необхідно побачити скелю Сігірія, ауканья - величезну кам'яну статую Будди, дерево Бо, ковчег Руванвелісее Дагоба, скельний масив Дамбулла з печерним Золотим храмом, чайні плантації, гірську гряду Кнаклес, долину Хортон Плейнс.
Організовуються прогулянки по мосту Адама (мосту Рами), який з'єднує Індію і Шрі-Ланку.
На рудниках Ратнапура мож-но спостерігати за обробкою дорогоцінних каменів.


РОЗВАГИ
Любителі активного відпочинку можуть вибрати рафтинг, скелелазіння, трекінг в горах і джунглях, риболовлю, парасейлінг, парапланеризм, гольф, катання на конях, велосипедах, каяках і каное, серфінг, віндсерфінг, водні лижі, вітрильний спорт, сноркелинг. Дайверів у водах Індійського океану чекає велика різноманітність коралів, підводних скель, гротів і затонулих кораблів. Дайвцентри південно-західного узбережжя працюють з середини жовтня до кінця квітня, а північно-східного - з березня по жовтень.
Цінителі природи відвідують найбільший в Азії Королівський ботанічний сад в передмісті Канді - Пераденіі. Неподалік від Коломбо, в Дехівале, розташований зоопарк, в селищі Піннавела - слонячий притулок. Заслуговують на увагу тропічний дощовий ліс Синхараджа, Сади спецій в Майале.
У Шрі-Ланці 14 національних парків. Уда Валаве - кращий парк для спостереження за слонами.
Можна відправитися на кораловий острів Піджеон на сході, в круїзи на яхті.
Нічне життя на острові в основному зосереджена в готелях: дискотеки, нічні клуби. У Коломбо є казино.


Особливість: У Шрі-Ланці дуже люблять свята і відзначають їх з розмахом, їм відводиться майже третина днів у році. Дні повного місяця в країні - це вихідні.


СХІДНЕ ПОБЕРЕЖЬЕ
Східний регіон дарує мандрівникам зовсім інше уявлення про Шрі-Ланці: клімат - більш сухий і спекотний, берегова лінія - із затоками і лагунами і кокосовими пальмами над океанської гладдю. Мирний неспішний відпочинок на березі океану, з нескінченними пляжами від Трінкомалі на півночі до затоки Аругам на півдні, що протягнулися приблизно на 275 км уздовж східного узбережжя.
Цей регіон рекомендується відвідувати з березня по листопад. Східне узбережжя пропонує необмежені можливості для всіх видів водного спорту і підводної зйомки.


Особливість: Щоб дістатися до східного узбережжя з Коломбо, доведеться перетнути всю країну. Але тривалість подорожі хороша тим, що по дорозі можна відвідати багато визначних пам'яток і побувати на різноманітних святах.
 

Тури до Шрі-Ланки в Миколаєві

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

 Столиця: Шрі-Джаяварденапура

Мова: сингальский, тамільська, англійська
Посольство Шрі-Ланки в Росії та Україні (за сумісництвом):
Москва, вул. Щепкіна, 24
тел. 7 (495) 688-16-20? 688-16-51
e-mail: moscow@srilankaemb.com
сайт: www.srilankaembassy.org